VIDEX GELIO je světelný systém sestávající ze solárního panelu a LED reflektoru. Systém nemusí být připojen k elektrické síti, je napájený solární energií. Vestavěná baterie se během dne nabíjí a poskytuje až 12 hodin provozu ve tmě. Absence externího napájení ze sítě umožňuje nepřetržitý provoz bez ohledu na výpadky proudu. Reflektor je chráněn proti atmosférickým vlivům, jako je déšť nebo sníh, a proti mechanickému poškození. Kryt je vyroben z hliníkové slitiny pokryté drsnou vrstvou. To jej činí odolným proti poškrábání a poškození. Kabel má délku 1 m. Kontakty kabelu jsou pokryty tenkou vrstvou technického zlata. To zabraňuje oxidaci po dlouhou dobu, což umožňuje delší účinnost přenosu energie.

Dálkovým ovladačem (dostupným v sadě) lze nastavit jas a změnit provozní režim.
1. Režim "Auto" - hlavní režim. Osvětlení se zapne po setmění. Systém sám reguluje optimální jas až do rána.
2. Časovače. Osvětlení se zapne za soumraku a automaticky se vypne po 3/5/8 hodinách. Reflektor si pamatuje předchozí nastavení a použije je při dalším zapnutí.
| Výkon baterie | 100 W |
| Užitečný světelný tok světelného zdroje (Φuse) | 2800 Lm |
| Rozměry | 282 x 250 x 42 mm |
| Teplota chromatičnosti | 5000K, neutrální bílá |
| Úhel rozptylu | 90° |
| Počet zapnutí/vypnutí | 20000 |
| Doba provozu | 30000 h |
| CRI | >80 |
| Třída krytí IP | IP65 |
| Stupeň IK | IK07 |
| Záruka | 2 roky |
| Stmívatelné | Ano |